آغاز مرحله دوم المپیاد کامپیوتر از صبح امروز/پیشتازی تیم ژاپندوشنبه ۰۹, مر ۱۳۹۶

[ad_1]

مرحله دوم المپیاد کامپیوتر در حالی امروز آغاز می‌شود که تیم ژاپن در جایگاه اول و ایران در رده ششم قرار گرفته است.

دکتر حمیدرضا عظمتی، سخنگوی بیست‌ونهمین المپیاد کامپیوتر در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه این رقابت‌ها طی دو روز برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: دور اول این رقابت‌ها روز یکشنبه، 8 مردادماه برگزار شد.

وی زمان برگزاری دور دوم این رقابت را امروز سه‌شنبه، 10 مردادماه دانست و ادامه داد: در هر دور از این رقابت 3 سوال در اختیار تیم‌ها قرار داده می‌شود و برای هر کدام از سوالات 100 نمره لحاظ می‌شود.

عظمتی با تاکید بر اینکه دانش‌آموزان شرکت کننده در این رقابت باید برنامه کامپیوتری بنویسند، اظهار کرد: مرحله اول روز یکشنبه از 9 صبح تا ساعت 14 برگزار و نتایج آن به صورت آنلاین اعلام شد.

به گفته وی هر یک از شرکت‌کنندگان نتایج آزمون خود را دریافت کردند.

سرپرست دانشگاه شهید رجایی، زمان برگزاری این المپیاد را 5 ساعت ذکر کرد و گفت: نتایج نهایی بر اساس معدل امتیازاتی است که شرکت کنندگان در این دو مرحله کسب می‌کنند.

وی با اشاره به امتیازات شرکت‌کنندگان، گفت: بر اساس آخرین اطلاعات استخراج شده تیم دانش‌آموزی ژاپن امتیازات بالایی را کسب کردند و تیم ایران در جایگاه ششم قرار گرفته است.

عظمتی با تاکید بر اینکه این رده‌بندی نهایی نیست، افزود: نتایج نهایی بعد از رقابت مرحله دوم تعیین خواهد شد.

سخنگوی بیست و نهمین المپیاد جهانی کامپیوتر 2017 با تاکید بر اینکه اعطای مدال‌های این المپیاد روز پنج‌شنبه است، افزود: مرحله دوم این رقابت‌ها از ساعت 9 صبح امروز، سه‌شنبه 10 مردادماه تا ساعت 14 برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

[ad_2]

مأخذ

It's only fair to share...Pin on PinterestShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn