انتشار کتابی در زمینه مخابرات از سوی محققان دانشگاه امیرکبیرچهارشنبه ۱۵, شه‍ ۱۳۹۶

[ad_1]

از سوی محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر کتابی در زمینه خطوط انتقال فعال در مخابرات الکترونیکی منتشر شد.

به گفته ایسنا، از سوی دکتر عبدالعلی عبدی پور و غلامرضا مرادی از اعضای هیات علمی دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر کتابی در حوزه مخابرات با عنوان «خطوط انتقال فعال در مخابرات الکترونیکی» منتشر شد.

اشتیاق روزافزون به پردازش و انتقال اطلاعات زیاد با سرعت بیشتر باعث سوق دادن سیستم‌های الکترونیکی آنالوگ و دیجیتال در فرکانس‌های بالاتر و یا سرعت کلاک بیشتر شده است. 

در این کتاب آمده است: “در حال حاضر قطعات نیمه‌هادی با ابعاد چند میکرون و یا حتی زیرِمیکرون معمولا به عنوان ترانزیستورهای فوق سریع در تکنولوژی نیمه‌هادی در نظر گرفته می‌شوند. این قطعات قابلیت خاموش و روشن شدن در زمانی در حدود پیکوثانیه را دارد.

خطوط انتقال فعال که با حضور ترانزیستور موج میلیمتری و فناوری MMIC مصداق پیدا کرده‌اند، عمدتاً به ساختارهای ادوات فعال موج میلیمتری اطلاق می‎شود.

در فصل اول این کتاب به روش‎های مختلف تحلیل و مدل‌سازی ترانزیستورهای فرکانس بالا، در فصل دوم به ترانزیستور مایکروویو/ موج میلی‌متری به عنوان خطوط انتقال فعال تزویج شده، در فصل سوم مدل‌سازی و تحلیل میدانی سیگنال و نویز FET در رژیم خطی و در فصل چهارم به تکنیک‌های CAD مربوط به تحلیل موجی رفتار سیگنال و نویز FET مایکروویو پرداخته شده است.

بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، در فصل پنجم نیز به مدل‌سازی غیرخطی و شبه گسترده ترانزیستور FET و بکارگیری آن در طراحی چند نمونه مدار در رژیم غیرخطی و در فصل ششم به  مدل‌سازی و تحلیل غیرخطی خطوط انتقال فعال و در فصل هفتم مدل‌سازی و تحلیل الکترونیکی-الکترومغناطیسی ترانزیستور FET مایکروویو و موج میلی‌متری مطالبی آورده شده است”.

انتهای پیام

[ad_2]

مأخذ

It's only fair to share...Pin on PinterestShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn