انجام 16 معامله در فستیوال‌های بازار دارایی فکریپنجشنبه ۳۰, شه‍ ۱۳۹۶

[ad_1]

رئیس مرکز فن بازار ملی ایران گفت: در طول 7 دوره فستیوال بازار دارایی فکری، 50 اختراع به سرمایه‌گذاران عرضه شده که 16 مورد معامله در آن‌ها روی داده است، بدین ترتیب بیش از 30 درصد اختراعات عرضه‌شده در فستیوال‌ها به معامله رسیده‌اند.

به اعلام ایسنا، اکبر قنبرپور با بیان این مطلب اظهار کرد: پیش از ایجاد بازار دارایی فکری در کشور سازوکار امن و مطمئنی برای عرضه اختراعات به بدنه صنعت و سرمایه‌گذاران وجود نداشت. مخترعین با عدم اعتماد نسبت به بازار و صنعتگر روبه‌رو بودند. گاهی اوقات فرایندهای طولانی برای ارائه اختراع یا نوآوری خود به سرمایه‌گذار پیش رو داشتند.

به گفته قنبرپور، پارک فناوری پردیس معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری با همکاری سازمان بورس در شرکت فرابورس ایران بازاری را ایجاد کرد که از طریق این بازار تلاش می‌شود تا بستر امن و آسانی برای تبادل اختراع و حفظ مصادیق مالکیت فکری ایجاد شود.

وی بیان کرد: تابلوی فرابورس همزمان با راه‌اندازی بازار دارایی فکری راه‌اندازی شد و تا به امروز 230 مورد اختراعاتی که ارزیابی فنی و مطالعات بازار آن‌ها انجام شده، در این تابلو عرضه‌شده است. 

رئیس مرکز فن بازار ملی ایران توضیح داد: تابلوی اختراعات مانند تابلوی سهام شرکت‌ها برای عموم مردم جالب توجه نیست که به خرید و فروش سهام در آن بپردازند. از این رو نیاز به رویدادهایی که بتوانیم طرفین عرضه و تقاضای این حوزه را با هم مواجه کنیم، وجود داشت. این نیاز با برگزاری فستیوال‌های عرضه نوآوری پیاده‌سازی شد.

به گفته وی، در این رویدادها اختراعات در انواع مختلف چون واگذاری قطعی، اعطای لیسانس، سرمایه‌گذاری مشترک، فروش یا واگذاری مدت‌دار قابل ارائه به سرمایه‌گذار هستند.

قنبرپور همچنین با اشاره به حمایت‌های معاونت علمی در امضای قراردادهای این رویدادها گفت: معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری تسهیلاتی به میزان 60 درصد قیمت معامله تا سقف 500 میلیون تومان را به صورت تسهیلات قرض‌الحسنه به سرمایه‌گذاران و صنعتگران در این رویداد اعطا می‌کند.

بر اساس اعلام روابط عمومی معاونت علمی، فن بازار ملی ایران پس از برگزاری 7 دوره از فستیوال‌های تخصصی با هدف ارائه اختراعات به سرمایه‌گذاران و صنعتگران، هشتمین فستیوال تخصصی خود را این بار در حوزه صنعت سنگ و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، انجمن سنگ ایران، شرکت فرابورس و اتاق بازرگانی ایران برگزار کرد.

انتهای پیام

[ad_2]

مأخذ

It's only fair to share...Pin on PinterestShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn