برنامه‌ریزی برای تولید واکسن‌های بیماری‌های غیرعفونی در موسسه رازیدوشنبه ۰۶, شه‍ ۱۳۹۶

[ad_1]

معاون تضمین ‌کیفیت موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی ‌با اشاره به برنامه‌ریزی این موسسه برای تولید واکسن‌های بیماری‌های غیرعفونی، گفت: تولید یک واکسن تا 15 سال زمان می‌برد.

به‌ گفته ایسنا، مهرداد راسخی در نشست مطبوعاتی روز دوشنبه، 6 شهریور اظهار کرد: واکسن‌سازی یکی از تخصصی‌ترین علوم دنیا است.

وی ادامه داد: در فرایند واکسن‌سازی همیشه آینده‌نگری مورد توجه بوده، چون باید واکسن‌هایی تولید شود که بتواند بیماری‌های تا 10 سال بعد را نیز پوشش دهد.

راسخی افزود: بدون شک اگر در تولید واکسن با پوشش‌دهی زمانی مناسب موفق نباشیم، سلامت جامعه به خطر افتاده و مردم ضرر می‌کنند.

وی توضیح داد: موسسه رازی در تلاش برای تولید واکسن برای بیماری‌های غیرعفونی همچون سرطان، آلرژی و آسم است.

راسخی با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان به سرطان در کشور، گفت: بدون شک تا 10 سال آینده میزان ابتلای مردم به سرطان بیش از آمار امروز خواهد بود؛ به همین علت باید برای تولید دارو و واکسن‌های این بیماری تلاش بیشتری صورت بگیرد.

معاون تضمین ‌کیفیت موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی با اشاره به کیفیت واکسن‌های تولیدی موسسه رازی، ‌گفت: واکسن‌های تولیدی موسسه از لحاظ کیفیت نه تنها از نمونه‌های مشابه خارجی‌ کمتر نیستند، بلکه در بیشتر موارد به علت رعایت سویه بومی ‌کیفیت بهتری دارند.

وی افزود: رسانه‌ها باید با ایجاد فضای اجتماعی امن، موسسه رازی را برای تولید محصولات باکیفیت یاری کنند. 


انتهای پیام

[ad_2]

مأخذ

It's only fair to share...Pin on PinterestShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn