برگزاری استارت‌آپ ملی ریزگردها به ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز داردیکشنبه ۱۶, مه‍ ۱۳۹۶

[ad_1]

رییس بنیاد نخبگان خوزستان با بیان این‌که بهمن‌ بهترین زمان ممکن برای برگزاری رویداد استارت‌آپ ملی ریزگردها است، گفت: برای برگزاری این استارت‌آپ به حدود ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز داریم.

به اعلام ایسنا، دکتر علیرضا زراسوندی در جلسه کارگروه تخصصی آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان که امروز یکشنبه، در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: در جلسه قبل کارگروه پژوهش، مصوب شد تا استارت‌آپ ریزگردها در استان برگزار شود. برگزاری استارت‌آپ‌ها متولی و آیین‌نامه خاصی دارد. با توجه به عملکرد جهاد دانشگاهی در بحث بومی‌سازی فرآفرین‌ها،‌ برگزاری استارت‌آپ نیز برعهده این نهاد گذاشته شد.

وی افزود: یک استارت‌آپ باید حامی داشته باشد و حامی نیز می‌تواند بخش خصوصی باشد. برای برگزاری استارت‌آپ ریزگردها مطابق آیین‌نامه مکاتباتی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری انجام شد و در نهایت استارت‌آپ بدون تاریخ برگزاری برای خوزستان مصوب شد.

رییس بنیاد نخبگان خوزستان تأکید کرد: از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تا سقف ۵۰ میلیون تومان برای برگزاری استارت‌آپ اعتبار اختصاص می‌یابد. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نظر داشت که این رویداد به صورت ملی برگزار شود. براساس برآورد انجام شده برای برگزاری استارت‌آپ ریزگردها به صورت ملی به حدود ۳۰۰ میلیون تومان هزینه نیاز است. بهمن ماه نیز بهترین زمان ممکن برای برگزاری این رویداد است.

زراسوندی گفت: با وجود تثبیت‌هایی که در حال انجام است، در بهمن و اسفند سه گرد و خاک بسیار شدید خواهیم داشت. با توجه به مسأله گرد و خاک در استان، مدیریت بحران استانداری و جهاد نصر که در حال حاضر کارهایی برای تثبیت کانون‌های گرد و غبار انجام می‌دهند، گزینه‌های مناسبی برای تأمین هزینه مالی هستند. به نظر من می‌توان با برگزاری جلسه‌ای با مدیریت بحران استانداری و جهاد نصر، هزینه لازم را تامین کرد.

وی افزود: ریزگردها ۱۸ اثر مستقیم و ۴۷ اثر غیرمستقیم دارد. پدیده ریزگردها به صورت مستقیم یا غیرمستقیم تاثیرات مختلفی بر اقتصاد، اجتماع و فرهنگ می‌گذارد. استارت‌آپ‌ها در زمینه فعالیت‌هایی هستند که منجر به تولید فناوری می‌شوند. با توجه به اینکه ریزگردها طیف وسیعی از موضوعات را شامل می‌شود، هیأت برگزاری این استارت‌آپ می‌تواند زیرمجموعه‌هایی برای آن تعریف کند.

انتهای پیام

[ad_2]

مأخذ

It's only fair to share...Pin on PinterestShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn