برگزاری چهارمین کنفرانس ملی مهندسی برق در اسفندماهدوشنبه ۰۳, مه‍ ۱۳۹۶

[ad_1]

دبیر کمیته اجرایی چهارمین کنفرانس ملی مهندسی برق ایران گفت: مراکز تولیدی هنوز از سیستم‌های قدیمی و فرسوده در تجهیرات و ابزار خود استفاده می‌کنند و این باعث مصرف زیاد برق در این مراکز شده که با بازسازی این دستگاه‌ها می‌توانیم رشد بسیار زیادی در مصرف بهینه برق داشته باشیم.

محمدرضا یوسفی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به رابطه ضعیف صنایع با دانشگاه‌ها در رشته برق، اظهار کرد: صنایع هنوز اعتماد کافی به دانشگاه‌ها ندارند و پروژه‌های خود را به آنها واگذار نمی‌کنند. همچنین وضعیت اقتصادی نامطلوب بعضی از کارخانه‌ها باعث شده است تا به بخش پژوهش اهمیت ندهند و رابطه صنایع با دانشگاه‌ها بسیار ضعیف باقی بماند.

وی با اشاره به برگزاری کنفرانس مهندسی برق ایران به میزبانی دانشگاه آزاد نجف آباد، اظهار کرد: چهارمین دوره این نشست تخصصی اسفندماه امسال با هدف گسترش دانش فنی و تبادل آخرین دستاوردهای علمی و تحقیقاتی توسط صنعتگران، پژوهشگران و اندیشمندان مراکز پژوهشی و دانشگاهی داخل کشور و رصد رویدادهای علمی و تجاری مرتبط با رشته برق برگزار می‌شود.

یوسفی افزود: محورهای این همایش علمی در سه بخش مهندسی برق، پزشکی، کامپیوتر و در گرایش‌های قدرت، کنترل، مخابرات، الکترونیک، بیوالکتریک، سخت افزار، نرم افزار، شبکه و پایگاه داده است.

این استاد دانشگاه اظهار امیدواری کرد با برگزاری چنین نشست‌های تخصصی بتوانیم پیوند دو بخش دانشگاه و صنعت را مستحکم کنیم.

یوسفی افزود: مقالاتی که در این زمینه‌ها برای دبیرخانه ارسال می‌شود، مورد ارزیابی داوران این همایش علمی قرار گرفته و موضوع مصرف بهینه برق در صنایع در این بخش بیشتر مورد توجه است. 

وی گفت: مقالات برتر در مجله علمی پژوهشی روش‌های هوشمند در صنعت برق چاپ می‌شود و از علاقه‌مندان در این رشته دعوت می‌شود یافته‌های خود را در قالب مقالات علمی تا بهمن‌ماه به دبیرخانه کنفرانس ارسال کنند.

یوسفی تأکید کرد: چهارمین کنفرانسملی مهندسی برق با همکاری مرکز تحقیقات ریز شبکه‌های هوشمند و به میزبانی دانشگاه آزاد نجف آباد در اسفندماه برگزار می‌شود.

انتهای پیام

[ad_2]

مأخذ

It's only fair to share...Pin on PinterestShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn