بومی‌سازی معماری اویونیک ماژولار یکپارچهپنجشنبه ۲۲, تی‍ ۱۳۹۶

[ad_1]

مسؤول کارگروه اویونیک ستاد توسعه صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری گفت: طراحی و پیاده‌سازی اویونیک ماژولار یکپارچه IMA یکی از طرح‌هایی است که با محوریت کارگروه اویونیک ستاد هوایی و هوانوردی معاونت علمی در حال انجام است.

به گفته ایسنا، محسن علوی‌سیرت در تشریح اویونیک ماژولار گفت: طراحی و پیاده‌سازی اویونیک ماژولار یکپارچه IMA  یکی از طرح‌هایی است که با محوریت کارگروه اویونیک ستاد توسعه هوایی و هوانوردی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری و مشارکت صنایع، پژوهشکده‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان هوایی فعال در حوزه اویونیک در حال انجام است.

وی افزود: از اواسط دهه 1980، هدف صنایع هوایی طراحی معماری اویونیک جدیدی برای کوچک‌سازی، سبک‌سازی و مقرون به صرفه کردن تجهیزات اویونیک بوده است.

به گفته علوی سیرت، بطورکلی (Integrated Modular Avionics (IMA معرفی روش‌هایی است که منجر به صرف هزینه کمتر، قابلیت اطمینان بالاتر و سهولت کاربری بیشتر نسبت به پیاده‌سازی‌های اولیه اویونیک می‌شود.

وی اعلام کرد: این تکنولوژی باعث افزایش عملکرد و قدرت محاسباتی، کاهش پیچیدگی، افزایش قابلیت اطمینان، کاهش وزن، حجم و توان مصرفی و کاهش سیم‌کشی‌های مورد نیاز در پرنده‌های تولیدی شده است.

علوی سیرت با اشاره به مشکلات و معایب این نوع معماری، گفت: از معایب این نوع معماری می‌توان به عدم استفاده از دیتاباس، حجم زیاد سیم‌کشی بین سیستم‌ها، خطایابی و تصحیح خطای سخت و پیچیده، زمانبر و دشوار بودن اعمال تغییرات، وزن و توان مصرفی زیاد و نبود پشتیبان برای سیستم‌ها اشاره کرد.

انتهای پیام

[ad_2]

مأخذ

It's only fair to share...Pin on PinterestShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn