تامین تجهیزات رصد از مشکلات باشگاه نجوم و هوافضای دانشگاه بیرجندجمعه ۱۰, شه‍ ۱۳۹۶

[ad_1]

مسئول باشگاه نجوم و هوافضای شهید تهرانی مقدم دانشگاه بیرجند با اشاره به اینکه مشکلات ما بیشتر در خصوص تجهیزات از قبیل تلسکوپ، دوربین عکاسی، نجومی و دوربین دوچشمی و متعلقات تلسکوپ است .

مصطفی عباسی در گفت‌وگو با ایسنا ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: باشگاه نجوم و هوافضای شهید تهرانی‌مقدم بسیج دانشجویی دانشگاه بیرجند در سال ۱۳۹۰ با همت و تلاش پنج نفر از دانشجویان علاقه‌مند به نجوم با هدف ترویج علم قدیمی و باستانی نجوم و آموزش آن به سایر دانشجویان تاسیس شد .

وی با اشاره به اینکه فعالیت‌های باشگاه نجوم به صورت عملی و تئوری انجام می‌شود، تأکید کرد: فعالیت‌های عملی شامل برپایی رصدهای عمومی در محل رصدخانه دانشگاه بیرجند (واقع در مزار کاهی)، برگزاری رصد عمومی در کویر سه قلعه، کویر خوسف است .

مسئول باشگاه نجوم وهوافضای شهید تهرانی مقدم دانشگاه بیرجند ادامه داد: فعالیت‌های تئوری باشگاه نیز مانند برگزاری کارگاه‌ها و کلاس‌های آموزشی ویژه اعضای باشگاه نجوم شامل کلاس‌های نجوم مقدماتی، کارگاه ساخت تلسکوپ است .

عباسی افزود: در حوزه هوافضا نیز بازدید از مراکز هدف مثل هلیکوپتری بیرجند، پایگاه شکاری‌خور انجام می‌شود .

وی با بیان اینکه این باشگاه به صورت ماهانه برنامه‌ی رصد عمومی دارد، افزود: در حال حاضر تعداد ۵ دانشجوی دکتری نجوم، ۷ نفر ارشد نجوم و ۱۵ نفر کارشناسی که در این باشگاه فعالیت می‌کنند .

مسئول باشگاه نجوم و هوافضای شهید تهرانی مقدم دانشگاه بیرجند در خصوص برنامه‌های این باشگاه اظهارکرد: امسال برنامه‌هایی از قبیل بازدید از رصدخانه کویر پایگاه خور برگزار شد .

عباسی با اشاره به اینکه مشکلات ما بیشتر در خصوص تجهیزات از قبیل تلسکوپ، دوربین عکاسی، نجومی و دوربین دوچشمی و متعلقات تلسکوپ است که در روز دانشجوی سال گذشته از استاندار خراسان‌جنوبی قول خرید تجهیزات مورد نیاز را گرفتیم .

وی یادآورشد: با توجه به اینکه در حال حاضر این باشگاه برگزاری تورهای رصدی به رصدخانه دانشگاه بیرجند را برعهده دارد آمادگی داریم تا ارگان‌های علاقه‌مند به حضور در این مکان پذیرش شوند.

انتهای پیام

[ad_2]

مأخذ

It's only fair to share...Pin on PinterestShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn