حمایت ستاد توسعه علوم شناختی از طرح‌های برتر مدرسه تابستانهسه شنبه ۱۰, مر ۱۳۹۶

[ad_1]

همزمان با برگزاری مدرسه تابستانه علوم شناختی تیم‌های 10 نفره دانشجویی اقدام به تعریف طرح‌های پژوهشی می‌کنند و پروژه‌هایی که حائز شرایط باشند، مورد حمایت ستاد علوم شناختی قرار می‌گیرند.

به گفته ایسنا، دکتر رضا پناهی، مسؤول کمیته دانشجویی ستاد علوم شناختی با اشاره به برگزاری مدرسه تابستانه علوم اعصاب شناختی گفت: این مدرسه توسط انجمن علوم اعصاب ایران و با حمایت ستاد توسعه علوم وفناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این مدرسه در محل دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شده است، خاطرنشان کرد: این مدرسه از روز شنبه 7 مرداد ماه آغاز شده و تا روز 12 مرداد ماه ادامه دارد. این مدرسه تابستانی با هدف آشنایی دانشجویان با  فناوری‌های نوین شناختی، تقویت کار گروهی و تفکر بین رشته‌ای با تاکید بر اجرای پروژه‌های علمی برگزار شده و کلاس‌های این مدرسه، ویژه دانشجویان علوم پزشکی، علوم پایه، روانشناسی و فنی و مهندسی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای حرفه‌ای است.

پناهی بازدید و اجرای دوره‌های عملی در آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز و بازدید از کلینیک مغز و شناخت را از جمله برنامه‌های جنبی این مدرسه تابستانه نام برد و یادآور شد: هدف ستاد علوم شناختی از برگزاری این مدرسه، آشنا کردن محققان حوزه‌های پزشکی، روانشناسی، فنی و مهندسی و رشته‌های مختلف با حوزه علوم شناختی و علوم اعصاب است. 

مدیر اجرایی برنامه مدرسه تابستانه علوم اعصاب و شناخت با اشاره به حضور 55 دانشجو در این دوره آموزشی، اظهار کرد: شرکت‌کنندگان در قالب گروه‌های 10 تا یازده نفره تقسیم‌بندی شده‌اند و هر تیم در طول برگزاری این دوره باید حداقل یک پروژه را در حوزه‌های مرتبط با علوم اعصاب و شناختی اجرا کند.

پناهی تاکید کرد: این مدرسه با حضور اساتید حوزه علوم شناختی در حال برگزاری است و طرح‌های ارائه شده در پایان دوره داوری شده و در صورت دارا بودن شرایط لازم مورد حمایت ستاد توسعه فناوری‌های علوم شناختی قرار خواهند گرفت.

وی با اشاره به حضور شرکت‌کنندگان در آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز یادآور شد: در روز چهارشنبه، 11 مردادماه شرکت کنندگان در این مدرسه از این آزمایشگاه بازدید خواهند داشت و طی آن علاوه بر بازدید از بخش‌های مختلف این آزمایشگاه، به صورتی نظری با نقشه‌برداری مغز آشنا خواهند شد.

پناهی معرفی علوم اعصاب و علوم شناختی، حافظه، یادگیری، آگاهی، توجه، قصد‌گیری، شناخت اجتماعی، خواب و بیداری، فلسفه ذهن و نقشه‌برداری مغز را از جمله موضوعات مورد بحث در این مدرسه تابستانه نام برد و گفت: در این مدرسه کلاس‌های تخصصی با موضوعات مختلف علوم اعصاب شناختی همچون تشریح عملی مغز انسان، حس و ادراک، نوروساینس مدل‌سازی شناختی، بیماری‌های عصبی، توانبخشی شناختی و پژوهش در علوم اعصاب و کار تیمی با رویکرد علوم اعصاب برگزار می‌شود.

انتهای پیام

[ad_2]

مأخذ

It's only fair to share...Pin on PinterestShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn