حمایت گام به گام موسسه رازی برای حضور بخش خصوصی در حوزه واکسن سازیجمعه ۱۷, شه‍ ۱۳۹۶

[ad_1]

قائم مقام رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در حوزه فناوری و تجاری سازی از امضای تفاهم‌نامه انتقال دانش فنی تولیدات مصرف طیور این موسسه با بخش خصوصی خبر داد.

به گفته ایسنا، دکتر غلامرضا شکری با اشاره به امضای تفاهم‌نامه بین این موسسه و شرکتی از بخش خصوصی گفت: به منظور استفاده بهینه از تمام ظرفیت‌های موجود کشور در بخش‌های دولتی و خصوصی و در راستای تحقق امر اقتصاد مقاومتی و دانش‌بنیان و با هدف اتکا به تولید داخل و جلوگیری از واردات واکسن و فرآورده‌های بیولوژیک، سال گذشته به دستور وزیر جهاد کشاورزی کمیته‌ای سه نفره با عضویت رئیس موسسه رازی، معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و یکی از مشاوران وزیر تشکیل شد.

وی هدف از شکل گیری این کمیته را اجرای سند تجاری سازی تولیدات موسسه رازی عنوان کرد و افزود: یکی از مصوبات این کمیته ارائه دانش فنی فرآورده‌های طیور موسسه رازی در قالب یک سبد فناوری به شرکت‌های خصوصی است.

دکتر شکری گفت: بر این اساس، موسسه رازی در عمل به تکالیف خود برای کمک به توسعه صنعت واکسن سازی در بخش غیردولتی، چند ماه پیش با فراخوان سراسری از شرکت‌های خصوصی متقاضی دانش فنی تولیدات مصرف طیور این موسسه دعوت به عمل آورد.

قائم مقام رئیس موسسه رازی در حوزه فناوری و تجاری سازی افزود: در میان شرکت‌هایی که در این فراخوان اعلام آمادگی کردند، پس از انجام ارزیابی‌های لازم و توافقات اولیه، پیش‌نویس تفاهم‌نامه برای سه شرکت تهیه و ارسال شد.

 دکتر شکری با بیان اینکه تفاهم‌نامه با یک شرکت بخش خصوصی به امضای رئیس موسسه رازی و مدیرعامل این شرکت رسید، اضافه کرد: در مرحله بعد، پس از اینکه هر دو طرف از مراجع بالادستی خود مجوز اجرای مصوبات را بگیرند، تفاهم‌نامه به مرحله عقد قرارداد می‌رسد.

 وی یادآور شد: به موجب این تفاهم نامه قرار است دانش فنی فرآورده های طیور، خدمات QC و  QA موسسه رازی در اختیار این شرکت قرار گیرد. استفاده از برند رازی برای بازار آینده محصولات حوزه طیور و پشتیبانی های R&D  و تحقیقاتی مربوط به حوزه تولیدات نیز از دیگر خدمات موسسه رازی به این شرکت است. در عین حال مجموعه‌های شرکت کننده در فراخوان ممکن است علاوه بر این موارد، تقاضای پشتیبانی‌های دیگری داشته باشند که موسسه رازی براساس ابلاغیه وزیر مکلف است مطابق با مصوبات قانونی برای توسعه صنعت واکسن سازی در بخش خصوصی همکاری کند.

وی با اشاره به اینکه نیمی از بازار واکسن‌های طیور کشور در اختیار واکسن های وارداتی است، تاکید کرد: سرمایه گذاری بخش خصوصی، در کنار تولیدات موسسه رازی منجر به خروج از این وضعیت و پوشش گسترده تر بازار طیور کشور با واکسن‌های داخلی و جلوگیری از واردات خواهد شد.

بر اساس اعلام روابط عمومی موسسه رازی، دکتر شکری همچنین یادآور شد: ارزیابی شرکت هایی که در فراخوان اعلام آمادگی کردند در دو مرحله و براساس توانمندی شرکت ها با توجه به مستنداتی که ارائه دادند، توسط گروه کارشناسان خبره موسسه رازی انجام شد. این گروه طبق مصوبه هیئت امنای موسسه وظیفه درجه بندی شرکت ها را بر عهده دارند.

انتهای پیام

[ad_2]

مأخذ

It's only fair to share...Pin on PinterestShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn