دستیابی کشور به دانش فنی ساخت انواع شناورها و تجهیزاتدوشنبه ۰۸, آب‍ ۱۳۹۶

[ad_1]

معاون وزیر و رییس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به تحویل کشتی اقیانوس‌پیما در سال گذشته از آمادگی این سازمان برای ساخت شناورهای بزرگتر برای حضور در اقیانوس‌ها و دریاها خبر داد.

به اعلام ایسنا امیردریادار مهندس امیر رستگاری روز دوشنبه، 8 آبان ماه در اولین همایش بین‌المللی اقیانوس‌شناسی غرب آسیا با اشاره به اهمیت دریاها و اقیانوس‌ها برای کشورهای ساحلی، افزود: دو سوم کره زمین از دریاها و اقیانوس‌ها پوشیده شده است و این در حالی است که بشر هنوز نتواتسته به عمق بیش از ۱۱ کیلومتری بستر اقیانوس‌ها دست یابد.

وی دریا را منشا قدرت برای کشورها دانست و اظهار کرد: برای آن‌که دریاها را شناسایی کنیم، نیاز به آگاهی داریم و برای کسب دانش نیاز به پژوهش و تحقیق داریم.

رستگاری راهکار دستیابی به دانش دریایی را دارا بودن ناوگان اقیانوس‌شناسی ذکر کرد و ادامه داد: در این راستا  با همکاری پژوهشگاه اقیانوس‌شناسی اقدام به طراحی و ساخت اولین کشتی اقیانوس‌شناسی کردیم.

رییس سازمان صنایع دریایی نیروهای مسلح با بیان اینکه این کشتی در بهمن ماه سال گذشته تحویل پژوهشگاه اقیانوس‌شناسی شد، ادامه داد: این سازمان آمادگی دارد تا نسبت به ساخت شناورهای سنگین‌تر و بزرگتر اقیانوس‌شناسی اقدام کند.

وی خاطر نشان کرد: در این سازمان علاوه بر دستیابی به دانش ساخت انواع شناورها، زنجیره تامین تجهیزات مورد نیاز بومی کشور ایجاد شده است.

وی همچنین تاکید کرد: این سازمان همچنین این قابلیت را دارد که شناورهای ساخت خود را با خدمات پس از فروش در دریای عمان و خلیج فارس ارائه دهد.

انتهای پیام

[ad_2]

مأخذ

It's only fair to share...Pin on PinterestShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn