دومین جشنواره فناوری اطلاعات برگزار شدپنجشنبه ۲۲, تی‍ ۱۳۹۶

[ad_1]

دومین جشنواره فناوری اطلاعات با تمرکز بر روی ایجاد کسب و کارهای نوین در حوزه فناوری اطلاعات صبح امروز با حضور کارشناسان و صاحب‌نظران در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

به گفته ایسنا،  از اهداف اصلی این رویداد می‌توان به ایجاد محیطی برای گردهمایی، صحبت و هم­‌افزایی نوآوران، نخبگان، صاحبان ایده و علاقه‌مندان به رویکردها و نگرش‌های نو در سطحی فراتر از مرزهای جغرافیایی و همچنین شناسایی آنها برای سرمایه گذاری مادی و حتی معنوی توسط حوزه های مختلف جهت پیشبرد اهداف کشور اشاره کرد.

بر این اساس؛ نصرالله جهانگرد معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران، حمید شهریاری رئیس مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی و حمید ربیعی رئیس پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته دانشگاه شریف به تشریح مهم ترین نقاط قوت و چالش های پیشرو در فناوری اطلاعات پرداختند.

در این جشنواره معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی شریف بر حل معضل بیکاری از طریق فناوری اطلاعات تاکید کرد.

محمدرضا موحدی با بیان اینکه بیکاری از جمله معضلات جهانی بوده که کشور ما نیز در این زمینه با چالش های اساسی روبه رو است، اظهار کرد: در حال حاضر نه تنها اشتغال شکل سنتی خود را از دست داده بلکه حتی ‌فرصت‌های شغلی در حوزه‌های فعال نیز به تدریج رو به کاهش است.

وی افزود: در نتیجه این وضعیت در سطح ملی و کلان راهی جز رفتن به سوی فناوری اطلاعات نداریم. در این حوزه اهمیت تحقیق تا رسیدن به محصول بسیار کوتاه تر است و می‌توان سریع کسب و کار ایجاد کرد.

موحدی ادامه داد: پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف در حوزه های سرویس آنلاین، اینترنت اشیا (IOT) سلامت، امنیت نرم ‌افزار و سخت افزار، رایانش ابری و سامانه های ذخیره سازی به خوبی فعال است.

به گفته ایسنا؛ اولین دوره این رویداد در دی ماه سال گذشته با حضور پرشور علاقه مندان جشنواره و سخنرانان برجسته در محل دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد. 

انتهای پیام

[ad_2]

مأخذ

It's only fair to share...Pin on PinterestShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn