ذخیره سازی ۱۰۵خون ‌بندناف نوزاد در بانک خون بند ناف رویان هرمزگانجمعه ۲۷, مر ۱۳۹۶

[ad_1]

‌از ابتدای سال تاکنون ۱۰۵خون ‌بندناف نوزاد در بانک خون رویان هرمزگان ذخیره‌شده است که نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۵ درصد افزایش دارد.

‌مسئول بانک خون بند ناف ‌رویان هرمزگان در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه بانک خون‌ بند ناف رویان هرمزگان از سال ۸۸ در استان راه‌اندازی شده است، اعلام کرد: از ابتدای سال تاکنون ۱۱۱ قرارداد نمونه‌برداری خون‌بند ناف با متقاضیان بسته‌شده است.

ابراهیم کوهکن افزود: هزینه نگهداری خون‌بند ناف نوزادان در هنگام قرارداد دو میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در دو قسط بافاصله زمانی ۳ ماه است.

وی اظهار کرد: این مرکز علاوه بر ارائه خدمات به هرمزگانی‌ها به مراجعه‌کنندگان استان‌های بوشهر، فارس و جنوب کرمان هم خدمات ارائه می‌دهد.

مسئول بانک خون بند ناف  رویان هرمزگان خاطرنشان کرد: از ابتدای راه‌اندازی بانک خون رویان در هرمزگان یک هزار و ۶۰۰ خون‌بند ناف نوزاد در این مرکز ذخیره‌شده است.

وی با اشاره به اینکه زمان نگهداری خون‌بند ناف نوزاد ۲۰ سال است، اعلام کرد: از خون‌بند ناف نوزاد برای درمان بیماری‌های تالاسمی، سرطان، دیابت و آلزایمر استفاده می‌شود.

کوهکن ادامه داد: خون باقیمانده در بند ناف و جفت نوزاد سرشار از سلول‌های بنیادی بسیار پرتوان زنده است که در اثر تکثیرهای پی‌درپی دچار پیری نمی‌شوند.

وی در پایان گفت: با تزریق و یا جایگزینی این سلول‌ها می‌توان به بهبودی سلول‌های آسیب‌دیده کمک کرد.


انتهای پیام

[ad_2]

مأخذ

It's only fair to share...Pin on PinterestShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn