راهیابی ۶ تیم به مرحله انتقال فناوری و سرمایه گذاری در جشنواره بوم‌تکدوشنبه ۱۶, مر ۱۳۹۶

[ad_1]

در مرحله پایانی نخستین جشنواره کارآفرینی سبز بوم‌تک از میان ۱۲ طرح راه‌یافته به مرحله نهایی ۶ تیم وارد مرحله شتابدهی شدند.

به اعلام ایسنا، اولین دوره جشنواره کارآفرینی سبز بوم‌تک فروردین ماه سال جاری با موضوع فناوری‌های پاک (Clean-Tech) آغاز به کار کرد. در این جشنواره طرح‌ها و ایده‌هایی با موضوعات فناوری اطلاعات، انرژی‌های‌نو و تجدیدپذیر، شیمی سبز، حمل‌ونقل سبز، فناوری بازیافت، شهر هوشمند، باتری و ذخیره‌سازها، مدیریت پسماند و نانو فناوری مورد بررسی و داوری قرار گرفت.

در مراسم اختتامیه این جشنواره، که روز چهارشنبه ۱۱ مردادماه با حضور سرمایه‌گذاران، کارآفرینان، تیم‌های برگزیده و صاحبان طرح‌های منتخب در دانشگاه علم‌وصنعت تهران برگزار شد، تیم‌های برتر از میان بیش از ۲۸۰ طرح و ایده ارسالی انتخاب و معرفی شدند.

این جشنواره در دو بخش محصولات و ایده‌ها برگزار شد. در بخش محصولات نوآور جشنواره، تیم برتر پس از گذراندن دوره یک ماه پیش شتابدهی،  محصول خود را به سرمایه‌گذاران ارائه دادند. در بخش دوم جشنواره که به معرفی ایده‌های برتر اختصاص داشت، ۳ طرح برتر جشنواره کارآفرینی بوم‌تک معرفی و به برترین طرح‌ها به ترتیب جوایز ۳۰، ۲۰ و ۱۰ میلیون ریالی اهدا شد.

در طول برگزاری جشنواره به منظور توسعه و پیشرفت هر چه بهتر طرح‌های ارسالی، برنامه‌های متعددی شامل ۶ کارگاه آموزشی و بیش از هزار نفر-ساعت آموزش حضوری به تیم‌ها ارائه شد. از تیرماه امسال مرحله اول داوری طرح‌ها در ابتدا به صورت غیرحضوری و پس از آن با حضور اعضای تیم‌ها در کمیته علمی جشنواره شروع شد. در پایان و پس از بررسی‌های صورت گرفته ۱۲ طرح و ۳ ایده برتر به بخش نهایی جشنواره راه  پیدا کردند.

از میان ۱۲ طرح راه‌یافته به مرحله نهایی در نهایت ۶ تیم با جلب نظر داوران توانستند وارد مرحله شتابدهی شوند.

انتهای پیام

[ad_2]

مأخذ

It's only fair to share...Pin on PinterestShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn