رقابت شناورهای هوشمند در آبان ماه امسالشنبه ۲۲, مه‍ ۱۳۹۶

[ad_1]

32 شناور هوشمند ساخته‌ شده توسط دانشجویان، آبان ماه امسال در باغ موزه دفاع مقدس به رقابت خواهند پرداخت.

به گفته ایسنا، پنجمین دوره مسابقات شناورهای هوشمند دانشگاه صنعتی شریف طی روزهای 9 تا 11 آبان ماه امسال با حضور 32 تیم دانشجویی در باغ موزه دفاع مقدس برگزار خواهد شد.

نخستین دوره مسابقات دانشجویی شناورهای هوشمند در سال 1387 با هدف باره مناسب بین صنعت و دانشگاه، ارتقای سطح علمی دانشجویان و ترویج فرهنگ دریایی توسط قطب علمی هیدرودینامیک و دینامیک متحرک‌های دریایی دانشگاه صنعتی شریف تدوین و برنامه‌ریزی شد. دوره‌های اول، دوم، سوم و چهارم این مسابقات به ترتیب در سال‌های 1387، 1390 ، 1392 و 1395 برگزار شد.

پنجمین دوره مسابقات شناورهای هوشمند با حضور 32 تیم دانشجویی از سراسر کشور در آبان ماه امسال و طی سه روز برگزار خواهد شد. از میان 32 تیم حاضر در مسابقه 9 تیم از دانشگاه صنعتی شریف و سایر تیم‌ها از دانشگاه‌های امیر کبیر، علوم دریایی چابهار، خلیج فارس و… هستند.

این مسابقات در دو کلاس هوشمند و کنترل از راه دور برگزار می‌شود و شامل دو آیتم سرعت و مانور است. شرکت‌کنندگان باید بدون برخورد با موانع و با بیشترین سرعت ممکن آیتم را تمام کرده و رکورد ثبت کنند.

همچنین در این مسابقات آیتم ویژه‌ای نیز در نظر گرفته شده است که شناورها توانایی‌های ویژه‌ای از قبیل جمع‌آوری آلودگی‌های دریایی، اطفای حریق، نشانه‌گیری و تیراندازی به اهداف سطحی و یا زیرسطحی، غرق شدن و بازیابی مجدد، انجام بارگیری و تخلیه از ساحل و هرگونه توانایی ویژه و خلاقانه دیگر را ارائه می‌دهند و بر اساس کیفیت توانایی آنها جوایزی به منتخبین اهدا می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت http://asvc.merc.sharif.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام

[ad_2]

مأخذ

It's only fair to share...Pin on PinterestShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn