رقابت ۲۷ طرح در چالش نوآوری طراحی و ساخت سلول باتری لیتیومیشنبه ۲۱, مر ۱۳۹۶

[ad_1]

با پایان یافتن مهلت ثبت‌نام در چالش نوآوری طراحی و ساخت سلول باتری لیتیومی 27 طرح مفهومی از سوی فناوران، دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز علمی به این رویداد ارسال شده است.

به اعلام ایسنا، مهلت ثبت‌نام و ارسال طرح در ششمین چالش نوآوری نانو در روز ۵ مرداد ماه پایان یافت و در این مدت ۲۷ طرح مفهومی از سوی پژوهشگران، فناوران، دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان به این چالش ارسال شد.

این چالش که از سوی کارگروه صنعت و بازار ستاد توسعه فناوری نانو و با همکاری شرکت توسعه منابع انرژی توان و شبکه باتری نانو ایران (شبنا) برگزار می‌شود، به دنبال راهکارهای عملی برای طراحی و ساخت باتری لیتیومی است.

در این راستا برای بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان و سایر مراکز تحقیقاتی و پژوهشی کشور، این موضوع با حمایت و پشتیبانی ستاد توسعه فناوری نانو در قالب یک رقابت نوآورانه با عنوان چالش نوآوری طراحی و ساخت سلول باتری لیتیومی به فراخوان گذاشته شد.

از ۲۷ طرح مفهومی ارسال شده از سوی محققان و فناوران ۴۵ درصد دارای نمونه اولیه‌ است، ضمن آنکه ۵۵ درصد طرح‌ها نیز به صورت گروهی و یا تیمی اجرایی شده است.

بیشترین شرکت‌کنندگان در این چالش از رشته‌های شیمی، فیزیک و مهندسی مواد هستند که ۷۰ درصد از کل شرکت‌کنندگان را شامل می‌شوند.

علاوه‌بر آن بیش از ۲۰ درصد طرح‌ها نیز متعلق به اعضای هیات‌ علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش و پژوهشی سطح کشور است. همچنین دانشجویان و فارغ‌التحصیلان مقطع دکتری نیز حدود ۴۵ درصد شرکت‌کنندگان در چالش نوآوری طراحی و ساخت سلول باتری لیتیومی را تشکیل می‌دهند.

با پایان یافتن مهلت ثبت‌نام و ارسال طرح، فرآیند ارزیابی طرح‌های دریافتی توسط کمیته داوران ششمین چالش نوآوری نانو آغاز شده است. شرکت‌کنندگان در این چالش نیز می‌توانند با ورود به حساب کاربری خود در پایگاه اینترنتی سامانه چالش‌های نوآوری و فناوری نانو از آخرین وضعیت طرح خود مطلع شوند.

مطابق با برنامه‌ریزی و اعلام قبلی صورت گرفته، منتخبان مرحله اول چالش نوآوری «طراحی و ساخت سلول باتری لیتیومی» تا سقف ۳ میلیون تومان تسهیلات برای تامین هزینه‌های مرحله بعد دریافت خواهند کرد و برندگان راهی مرحله دوم خواهند شد.

برگزیدگان مرحله نخست، ۴ ماه فرصت خواهند داشت که یک نمونه آزمایشگاهی مطابق با طرح اولیه خود بسازند. در پایان این مرحله، نمونه‌های آزمایشگاهی توسط هیات داوران ارزیابی خواهد شد. طرح برگزیده در این مرحله علاوه بر دریافت ۱۰ میلیون تومان جایزه نقدی و تسهیلات تجاری‌سازی، فرصت همکاری با شرکت توسعه منابع انرژی توان به منظور تجاری‌سازی و توسعه نمونه آزمایشگاهی تا مرحله تولید انبوه و صنعتی را خواهد داشت.

انتهای پیام

[ad_2]

مأخذ

It's only fair to share...Pin on PinterestShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn