روش‌های عالمانه و کارشناسانه تنها راه برون‌رفت از مشکلات موجود استیکشنبه ۲۱, آب‍ ۱۳۹۶

[ad_1]

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تنها راه برون‌رفت کشور از مشکلات را روش‌های خلاقانه و نوآورانه دانست و گفت: باید به این باور برسیم که برای رفع هر مشکل باید افراد متخصص آن حوزه وارد شوند.

به اعلام ایسنا، دکتر پزشکیان امروز در افتتاحیه پنجمین نمایشگاه فناوری و نوآوری ربع رشیدی با اشاره به گذشته پرافتخار ایران، افزود: 750 سال قبل در تبریز دانشگاهی تاسیس شد که به هفت زبان زنده دنیا تدریس می‌کرد.

وی ایجاد شهرک دانشگاهی و صدور تولیدات علمی آن به اقصی‌نقاط کشور را از دیگر افتخارات این شهر نام برد و ادامه داد: امروز ما به‌گونه‌ای هستیم که حتی با یک زبان هم نمی‌توانیم آموزش‌های لازم را به دانشجویان ارائه دهیم.

پزشکیان با تاکید بر اینکه کسانی که گذشته خود را فراموش می‌کنند، نمی‌توانند آینده خود را بسازند، خاطرنشان کرد: آنچه که امروز می‌تواند ما را از بحران‌ها خارج کند، علم و دانشی است که توانایی و انگیزه پشت‌سر آن باشد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تنها راه برون‌رفت کشور از مشکلات را روش‌های عالمانه، خلاقانه و نوآورانه عنوان کرد و ادامه داد: اگر امروز کشور در حوزه هسته‌ای با افتخار حرفی برای گفتن دارد، به علت وجود دانشمندانی است که در این عرصه مشغول به فعالیت هستند.

وی با تاکید بر اینکه باید بپذیریم حل مشکلات ما در روش‌های کارشناسانه و علمی است، تاکید کرد: ما هیچ راهی غیر از روش‌های علمی برای رفع معضلات کشور نداریم و اینکه چرا تاکنون نتوانسته‌ایم به اهداف مورد نظر برسیم، آن است که ما غیر کارشناسانه و غیرعالمانه درنظر گرفته‌ایم.

پزشکیان با بیان اینکه ما نمی‌دانستیم و راه را نشان دادیم، اضافه کرد: اگر ما راه را می‌دانستیم، ولو آنکه دیر، ولی به مقصد مورد نظر می‌رسیدیم که در این راه باید به این باور برسیم برای هر مشکلی باید افراد متخصص آن حوزه وارد شوند.

پزشکیان با تاکید بر اهمیت جایگاه نوآوران و دانشمندان، ادامه داد: کسانی که در کشور نوآوری دارند، باید قدر آنها را بدانیم.

انتهای پیام

[ad_2]

مأخذ

It's only fair to share...Pin on PinterestShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn