شتاب شکل‌گیری شرکت‌های دانش‌بنیان در کشورشنبه ۱۱, شه‍ ۱۳۹۶

[ad_1]

استاندار قزوین با اشاره به صادرات محصولات دانش‌بنیان در کشور گفت: ورود در این عرصه می‌تواند آهنگ رشد و پیشرفت در کشور را تسریع بخشد، از این‌رو باید در تجاری‌سازی این محصولات گام‌های بلندتری برداشته شود.

به اعلام ایسنا، مراسم رونمایی از سیستم راکتور هوشمند خورشیدی تولید برق و تبدیل بخار به گرمایش در کشور که توسط بانوی ایرانی «سید رقیه جلالی» از مخترعان و مبتکران دوستدار طبیعت و محیط‌زیست راه‌اندازی شده است، با حضور استاندار قزوین، نمایندگان مردم قزوین و آبیک در مجلس شورای اسلامی، مسئولان استانی در پارک علم و فن‌آوری امام خمینی(ره) قزوین برگزار شد. 

«فریدون همتی» استاندار قزوین در این مراسم با بیان این‌که شکل‌گیری شرکت‌های دانش‌بنیان در کشور شتاب خوبی گرفته است، اظهار کرد: وجود 141 شرکت مصوب و 31 شرکت دانش‌بنیان در استان قزوین آینده مطلوبی را برای استان قزوین نوید می‌دهد. 

وی افزود: هم‌اکنون 3000 شرکت دانش‌بنیان در کشور وجود دارد که بی‌شک تحولات در عرصه تکنولوژی و فن‌آوری را در آینده نزدیک برای کشور رقم خواهند زد. 

همتی با اشاره به صادرات محصولات دانش‌بنیان در کشور اعلام کرد: ورود در این عرصه می‌تواند آهنگ رشد و پیشرفت در کشور را تسریع کند، از این‌رو بادی در تجاری‌سازی این محصولات گام‌های بلندتری برداشته شود.

این مسئول ادامه داد: باید باره میان شرکت‌های دانش‌بنیان با بخش صنعت بیشتر شده و این دو در هم گره‌زده شوند تا در قالب برنامه‌ای منظم و مدون و مکمل شدن این دو تولیدات این شرکت‌ها از ایده به مرحله تجاری‌سازی راه یابد. 

استاندار قزوین خاطرنشان کرد: امروز شاهد بازگشت بیش از 500 نخبه ایرانی از خارج از کشور به داخل ایران هستیم که با وجود داشتن امکانات بسیار در خارج از کشور درنظر گرفته‌اند علم و دانش خود را در داخل و برای خدمت به مردم خود به کار گیرند. 

وی اعلام کرد: اختراع و درخشیدن و فرزانگی به همت و تلاش افراد وابسته است و در این میان مسأله‌ای به نام زن و یا مرد بودن طرفین مطرح نیست. 

همتی افزود: رونمایی از سیستم رآکتور هوشمند خورشیدی تولید برق و تبدیل بخار به گرمایش در کشور در استان قزوین اقدامی بزرگ است که توسط مهندس «رقیه جلالی»  تکمیل‌شده، از این‌رو حمایت از این طرح سبب گرایش بیشتر به استفاده از انرژی‌های نو در کشور خواهد شد.

این مسئول با اشاره به لزوم توجه بیشتر به انرژی خورشیدی در کشور گفت: در پروژه ساخت رآکتور خورشیدی تحول خوبی را  در عرصه استفاده از انرژی‌های نو و تجدیدپذیر شاهد هستیم از این‌رو باید سرمایه‌ها را به این سمت هدایت کرده و به تولید انبوه این محصول که در راستای حفظ محیط‌زیست و از فعالیت‌های سبز قرار دارد کمک کنیم. 

به اعلام ایسنا، در پایان این مراسم از سیستم رآکتور هوشمند خورشیدی تولید برق و تبدیل بخار به گرمایش رونمایی شد. این ژنراتور هوشمند با ذخیره بلندمدت بخار خود می‌تواند در تابستان اشعه خورشید و بخار ۳۰۰ درجه را ذخیره کند و در زمستان برای گرمایش محیط‌هایی مانند گلخانه‌ها، ادارات، مجتمع‌های رفاهی و مسکونی مورد استفاده قرار دهد.

انتهای پیام

[ad_2]

مأخذ

It's only fair to share...Pin on PinterestShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn