نسل جدیدی از دانشمندان در ایران رو به رشد هستندیکشنبه ۱۸, تی‍ ۱۳۹۶

[ad_1]

مدیرکل امور بین‌الملل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه دامنه همکاری‌های علمی میان ایران و فرانسه بسیار گسترده است، گفت: با توجه به تحصیل 200 هزار دانشجوی علوم پزشکی در کشور نسل جدیدی از دانشمندان در ایران رو به رشد هستند.

به اعلام ایسنا، محسن اسدی لاری در مراسم افتتاح اتاق همکاری‌های علمی پزشکی دانشگاه‌های ایران و فرانسه مستقر در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار کرد: سفرهای متعددی که بین ایران و فرانسه رخ داده و توافقات بسیار خوبی که با انستیتو پاستور و انتقال خون فرانسه انجام شد نشان‌دهنده اهتمام جدی دو طرف برای ارتقای همکاری‌های علمی و سلامت بود.

مدیرکل امور بین‌الملل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: این بشارت را می‌دهم که امکان همکاری‌های علمی میان دو کشور بسیار بسیار فراتر از این مقدار است.

وی ادامه داد: حضور 18 هزار عضو هیات علمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی، حضور 500 شرکت دانش‌بنیان در کشور و تعداد 200 هزار دانشجوی علوم پزشکی در مقاطع مختلف پیام بسیار مهمی برای کشورهای مختلف است که نسل جدیدی از دانشمندان رو به رشد هستند.

اسدی لاری گفت: امیدوارم تجربه تاسیس این اتاق آغاز خوبی برای سایر دانشگاه‌ها جهت تقویت رابطه با کشورهای مورد هدف ما باشد.

انتهای پیام

[ad_2]

مأخذ

It's only fair to share...Pin on PinterestShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn