همکاری دانشگاه شریف با دانشگاه پلی تکنیک کاتالونیا گسترش می‌یابددوشنبه ۱۷, مه‍ ۱۳۹۶

[ad_1]

راه‌های گسترش تعاملات و همکاری‌های علمی دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه پلی تکنیک کاتالونیا در بازدید هیئت عالی رتبه از BSC اسپانیا از دانشگاه شریف مورد بررسی قرار گرفت.

به گفته ایسنا، هیئتی عالی رتبه از BSC اسپانیا ضمن حضور در دانشگاه صنعتی شریف با بعضی از مدیران و اساتید دانشگاه صنعتی شریف دیدار داشته و به بحث و تبادل نظر و بررسی راه‌های گسترش تعاملات و همکاری‌های علمی پرداختند.

جابه‌جایی استاد و دانشجو، دوره‌های مدرک دوگانه و فرصت‌های مطالعاتی از موارد مطرح شده در این جلسه بود.

دکتر موقر مدیر امور بین‌الملل دانشگاه صنعتی شریف در این جلسه ضمن تاکید بر حضور برترین‌های کشور در دانشگاه صنعتی شریف گفت: از آن جایی که بهترین و با استعدادترین دانشجویان ایرانی در این دانشگاه پذیرفته می‌شوند، چنین همکاری‌هایی بدون شک برای دو طرف سودمند خواهد بود.

دکتر والرو، مدیر مرکز ابرپردازش بارسلونا نیز در تأیید این مطلب به این نکته اشاره کرد که در حال حاضر بیش از ۱۲۰ دانشجوی ایرانی در دانشگاه UPC مشغول به تحصیل هستند که عملکرد آن‌ها بسیار رضایت بخش است.

در ادامه نیز پروژه‌های مشترک میان شریف و BSC در حوزه‌هایی چون مدیریت آب و آلودگی هوا مورد گفت‌وگو قرار گرفت.

دکتر گگلیاردی، مشاور ارشد مرکز ابرپردازش بارسلونا اظهار کرد: فعالیت‌های پژوهشی BSC بسیار گسترده است و حوزه‌هایی چون مدل‌سازی مسائل سلامت و آلودگی هوا را نیز در بر می‌گیرد. از این رو همکاری‌های شریف و BSC می‌تواند تقریباً تمامی حوزه‌ها را در برگیرد.

در پایان این جلسه مقرر شد تا در آینده‌ای نزدیک تفاهم‌نامه همکاری میان این دو مرکز علمی امضا شود. این تفاهم‌نامه میان دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه پلی تکنیک کاتالونیا (UPC) که مرکز BSC در آن واقع است، منعقد خواهد شد.

بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف، BSC یک مرکز بین‌المللی بسیار معتبر است که در سال ۲۰۱۷ رتبه ۱۳ را در جهان به دست آورده است.

انتهای پیام

[ad_2]

مأخذ

It's only fair to share...Pin on PinterestShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn