"پروفسور ثبوتی" نماینده ایران در مجمع فرهنگستان‌های علوم جهان شدپنجشنبه ۰۶, مه‍ ۱۳۹۶

[ad_1]

پروفسور یوسف ثبوتی به‌عنوان نماینده ایران در مجمع فرهنگستان‌های علوم جهان معرفی شد.

به گفته ایسنا، دکتر رضا داوری اردکانی رئیس فرهنگستان علوم ایران، پروفسور یوسف ثبوتی را به عنوان نماینده فرهنگستان علوم در کارگروه صاحب‌نظران «تغییر اقلیم و آموزش» به مجمع فرهنگستان‌های علوم جهان معرفی کرد.

در این نامه، با توجه به بیش از 50 سال فعالیت دانشگاهی پروفسور ثبوتی، به مجموعه فعالیت‌های 15 ساله وی در زمینه تغییر اقلیم و گرمایش زمین اشاره شده است.

از بعضی از افتخارات پروفسور ثبوتی می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد: 

“کسب مدال پژوهشی وزارت علوم، عضویت در آکادمی علوم جهان سوم، عضویت در فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران، جایزه کتاب سال ایران ریاست‌ جمهوری اسلامی ایران، دریافت جایزه خوارزمی، شناخته شدن به عنوان چهره ماندگار، تجلیل انجمن فیزیک ایران و نام‌گذاری کنفرانس فیزیک سالانه ۱۳۸۱ به نام کنفرانس ثبوتی، دریافت جایزه آکادمی علوم جهان سوم « TWAS»، اهدای جایزه مرحوم علامه طباطبایی به استاد یوسف ثبوتی، اخذ نشان درجه یک دانش، همچنین در هفتم دی‌ماه سال ۹۲ پروفسور یوسف ثبوتی از طرف فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران جهت اخذ نشان درجه یک دولتی دانش انتخاب شد”.

به گفته ایسنا، فرهنگستان علوم، نهادی ملی در کشورها است که به منظور گسترش دانش و تشویق به پژوهش بنیان نهاده شده است. همچنین نخستین فرهنگستان‌های علوم جهان در سده هفدهم در اروپا و همزمان با افزایش یافته‌های علمی گشایش یافتند.

انتهای پیام

[ad_2]

مأخذ

It's only fair to share...Pin on PinterestShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn