چگونه داده های از دست رفته را بازگردانیم؟سه شنبه ۰۴, مه‍ ۱۳۹۶

حتماً برای شما پیش آمده است که داده های فلش و یا هاردتان بطور ناگهانی حذف شده باشند . در این مواقع نگران نشوید ، راه حل هایی برای بازیابی اطلاعات وجود دارد ، که در ادامه آن ها را مرور می کنیم؛

پیش از اینکه به ارائه راه های بازیابی اطلاعات از دست رفته بپردازیم باید به این نکته اشاره کنیم که تمام این راه ها نسبی می باشند و ممکن است که امکان بازیابی 100% داده ها میسر نباشد .

1- ابتدا مطمئن شوید که فلش یا هاردتان بطور کامل و به درستی به کامپیوترتان متصل شده باشد . سعی کنید آن را روی تمامی پورت های کامپیوتر خود و سپس روی کامپیوتر دیگر امتحان نمایید .

2- از مخفی (hidden) نبودن اطلاعات اطمینان حاصل کنید . به جز روش های معمول در ویندوز 7 و 8 برای مشاهده فایل های hidden ، شما می توانید از cmd نیز برای این کار استفاده کنید .

برای این کار کافی است command prompt را انتخاب کنید و روی آن راست کلیک کرده و Run as administrator را انتخاب کنید. سپس دستور زیر را در این محیط تایپ کنید و به‌جای F نام درایو موردنظر خود را وارد کنید.

  attrib –h –r –s /s /d F :*.*

3- تغییر دادن نام درایو یکی دیگر از راه های بازگردانی داده ها می باشد، البته باید متذکر شویم که این روش هنگامی مناسب است که درصورت متصل کردن فلش یا هارد خود به کامپیوتر ، بتوانید نام درایو را مشاهده کنید ، اما داده های آن قابل مشاهده نباشد.

برای تغییر نام درایو کافی است روی آیکن کامپیوتر راست کلیک کرده و manage را انتخاب کنید. سپس به قسمت Disk Management بروید. حالا روی Change Drive Letter and Paths کلیک کنید.

اکنون از پنجره نمایش داده‌شده گزینه Change را انتخاب کنید. سپس از منوی drop down نام دلخواه دیگری را انتخاب نمایید.

4- راه حل آخر نصب مجدد درایو می باشد . زیرا گاهی ممکن است داده‌های شما دچار مشکل نشده باشند بلکه درایوهای روی سیستم شما درست کار نکنند. برای اینکه مطمئن شوید درایوهای سیستمتان به‌درستی کار می‌کنند، آن‌ها را دوباره نصب کنید.

It's only fair to share...Pin on PinterestShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn