گسترش همکاری پایگاه استنادی علوم جهان اسلام با وزارت علوم اندونزیچهارشنبه ۱۹, مه‍ ۱۳۹۶

[ad_1]

وزیر تحقیقات، فناوری و آموزش عالی اندونزی با حضور در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در شیراز یک سند تفاهم همکاری در زمینه همکاری‌های علمی و تحقیقاتی با پایگاه استنادی علوم جهان اسلام مبادله کرد.

تبادل تفاهم نامه همکاری علمی-پژوهشی بین پایگاه استنادی جهان اسلام و وزارت تحقیقات، فناوری و آموزش عالی اندونزی

به اعلام ایسنا، پروفسور محمد ناصر که در راس یک هیات عالی‌رتبه دانشگاهی از جمله معاون ارتباطات بین‌الملل خود و نیز رؤسای دانشگاه‌های فناوری باندونگ و دانشگاه گاجامادا به شیراز سفر کرده بود، با هدف آشنایی با پایگاه استنادی علوم جهان اسلام و نیز خدمات و سرویس‌های علمی-پژوهشی آن از این پایگاه دیدار کرد.

پروفسور محمد ناصر، وزیر تحقیقات، فناوری و آموزش عالی طی سخنانی پس از تبادل این تفاهم‌نامه ضمن ابراز خوشحالی از شروع همکاری وزارت تحت مدیریت وی و نیز دانشگاه‌های این کشور با پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، خواستار حضور قوی‌تر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی اندونزی در ISC و به تبع آن در بین دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی جهان اسلام شد.

دکتر محمدجواد دهقانی، سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) نیز اعلام مفصلی از وضعیت فعلی رشد و توسعه علمی دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی اندونزی، مقایسه جایگاه و رتبه دانشگاه‌های اندونزی با سا 

این تفاهم‌نامه در چارچوب سند همکاری منعقده میان دولت جمهوری اندونزی و دولت جمهوری اسلامی ایران در زمینه همکاری علمی فناوری (امضا شده در سال 1393) مبادله شده است.

در تفاهم‌نامه مذکور بر سه هدف اصلی شامل “تشویق همکاری و تبادل اطلاعات و تجربیات در مدیریت انتشارات علمی پژوهشی در حوزه‌های دارای منافع دوجانبه”، “تشویق و تسهیل همکاری میان موسسات و سازمان‌های مرتبط با تحقیقات به‌منظور افزایش رویت‌پذیری مقالات علمی پژوهشی انتشارات علمی در سطح بین‌المللی” و “رشد تبادل دانشمندان، متخصصان، اساتید و دانشجویان موسسات و سازمان‌های پژوهشی بین دو کشور تاکید شده است.

رئیس پایگاه استنادی علوم جهان اسلام سه هفته پیش نیز در سفر به کشور اندونزی یک تفاهم‌نامه همکاری علمی و تحقیقاتی با وزارت امور دیانت این کشور و نیز 13 دانشگاه بزرگ این کشور از جمله دانشگاه‌های شبکه محمدیه امضاء کرده بود.

انتهای پیام

[ad_2]

مأخذ

It's only fair to share...Pin on PinterestShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn